واگذاری مدیریت حریم رودخانه های شهری به شهرداری برای زیباسازی و ایمن سازی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مقرر شد حریم رودخانه های شهری و روستایی که اکنون در اختیار وزارت نیرو است برای زیبا سازی و ایمن سازی به شهرداری ها واگذار شود.

 

روشنی با اشاره به برگزاری جلسه جلسه کمیسیون توسعه و عمران شورای عالی استان ها گفت: مقرر شد حریم رودخانه های شهری و روستایی که اکنون در اختیار وزارت نیرو است برای زیبا سازی و ایمن سازی به شهرداری ها واگذار شود.

به گزارش وب سایت روستا شهر، احمد روشنی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها در خصوص تشریح جلسه کمیسیون توسعه و عمران شورای عالی استان ها در چهل و یکمین اجلاس عمومی این شورا گفت: در جلسه کمیسیون 3 طرح بررسی شد که طرح اول حریم رودخانه بررسی طرح دو فوریتی نظارت بر انتخابات شوراها توسط نمایندگان شورای نگهبان، قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی بود.

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای عالی استان ها ادامه داد: بر این اساس قرار شد هیات نظارت بر انتخابات شوراها متشکل از  نفر از3 نمایندگان مجلس و 2 نفر از نماینده قوه قضاییه و شورای نگاهبان باشد. بنابراین این هیات 5 نفر خواهد بود.

نماینده استان گرگان در شورای عالی استان ها افزود: دستور کار بعدی جلسه بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده (2) قانون توزیع عادلانه آب بود. با توجه به لزوم ساماندهی به حریم رودخانه های شهر و رستایی نیاز ب.ود اختیاراتی به شهرداری در رابطه به بهسازی و ایمن سازی حریم این رودخانه ها واگذار شود. با تصویب این طرح شهرداری ها خواهند توانست حریم این رودخانه ها را تبدیل به فضای سبز در راستای خدمت رسانی به مردم کنند اما حق هیچگونه مالکیت و ساخت ابنیه را در آن نخواهند داشت.

وی با اشاره به بررسی طرح اصلاح تبصره های(2)و(3) ماده(100) قانون شهرداری نیز گفت: تصمیم کمیسیون بر این بود که ساختمان هایی که بر اثر تخلفات جریمه مالی می شوند چنانچه این جریمه را در زمان تعیین شده پرداخت نکنند از سوی شهرداری برای پرداخت جریمه به اداره ثبت معرفی شوند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

همکاران و مدیران تارنما

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
318
مطالب
402
نمایش تعداد مطالب
1514024
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی اخبارسایت واگذاری مدیریت حریم رودخانه های شهری به شهرداری برای زیباسازی و ایمن سازی
Web Analytics

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده